آموزش تعویض هد یا کلگی پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی

توضیحات:

 • به نام خدا

  چه موقع باید کلگی پمپ تعویض شود ؟
  1- زمانی که از آن آب نشت کند

  2- زمانی که فشار ایجاد شده از آن کمتر از 50 PSI باشد

  3- زمانی که صدای زیادی ایجاد کند و با سفت کردن پیچای روی آن ، صدا رفع نشود .

  آموزش تعویض هد یا کلگی موتور
  در ابتدا بهتر است پیچ های اتصال پمپ به بدنه را باز کنید و پمپ را بیرون بیاورید . لوله های متصل به پمپ و اتصالات زانویی و فیش اتصال برق را نیز خارج سازید .

  سپس باید 3 پیچ روی کلگی را باز کنید تا کلگی از موتور جدا شود . بسیار دقت کنید که پیچهای اشتباه را باز نکنید . روی کلگی 6 پیچ وجود دارد که فقط 3 تا از آنها که بلندتر هستند را باید باز کنید ( به 4 تصویر پایین تر نگاه بیندازید ) ( گاهی اوقات پیچها بسیار سفت شده اند و باز کردن آنها کار بسیار سختی است و احتمالا مجبور خواهید بود کلگی را بشکنید ). بعد از باز کردن پیچها ، شما باید کلگی را به بیرون بکشید . دقت کنید که به صورت متقارن اینکار را انجام دهید وگرنه بیرون نخواهد آمد یا سخت خواهد بود . بعد از باز کردن کلگی ، موتور به این شکل خواهد بود .

  حال باید کلگی جدید را در جای خود قرار دهید . روی کلگی را نگاه کنید . یک پخ روی شفت موتور و یک پخ روی سوراخ کلگی قرار دارد . آنها را در روبروی هم قرار دهید و سپس کلگی را به آرامی و با فشار متعادلی بر روی پمپ قرار دهید .

  کلگی را تا اخر فشار دهید تا در جای خود قرار گیرد . دقت کنید که سوراخ های پیچ ها رو به روی هم باشند .  .

  حالا نوبت به بستن پیچ هاست . 3 پیچ بلند را در محل های مربوطه قرار دهید و شروع به بستن پیچ ها کنید .

  دقت کنید که پیچها را همزمان با هم ببندید . بدین صورت که هر کدام را یک دور سفت کنید و بعد به سراغ پیچ بعدی بروید تا زمانی که همگی پیچ ها سفت شوند . نیاز نیست که با زور بسیار زیادی سفت شوند . اگر بعد از روشن شدن پمپ ، صدایی از کلگی شنیده میشد ، پیچ هارا کمی سفت تر کنید .

  اکنون 2 عدد اتصال زانویی شکل پمپ را تفلون بپیچید ( حدود 10 تا 15 دور ) و سپس در جای خود و به شکل اولیه ، محکم ببندید .

  کار تمام شده است . اکنون پمپ را روی دستگاه تصفیه آب قرار دهید و پیچهای آنرا ببندید. سپس اتصالات برق و لوله های آب را در جای خود قرار دهید . دستگاه را روشن کنید و عملکرد آنرا تست کنید .


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :