چگونه مصرف آب کولرهای آبی را کاهش دهیم؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  با آغاز فصل تابستان و گرم شدن هوا استفاده از کولر‌های آبی رواج پیدا می‌کند که این کولر‌ها به یکی از مصرف کنندگان ثابت آب شهری تبدیل می‌شوند.

  بنا بر برآورد‌های صورت گرفته میانگین مصرف آب کولر‌های آبی روزانه ۲۰۰ لیتر محاسبه شده که در صورت رعایت چندین نکته ساده می‌توان میزان آب مصرفی این دستگاه‌ها را کاهش داد.

  کارشناسان حوزه آب برای افزایش بهره وری کولر‌های آبی استفاده از سایبان در محیط کولر برای جلوگیری از بخار آب و بهبود عملکرد، سرویس کردن دستگاه‌ها پیش از استفاده، استفاده از پوشال جدید، نصب کولر در نزدیک‌ترین محل ممکن و عایق‌بندی کانال کولر برای جلوگیری از هدر رفت انرژی را پیشنهاد داده اند.

  نشت کولر و تنظیم نبودن شناور کولر یکی از دلایل هدر رفت آب در این کولرها به حساب می‌آید که در هنگام سرویس این دستگاه‌ها باید به نشتی‌های شلنگ و شیر تامین آب توجه و در صورت لزوم تعویض کرد.

  انتخاب کولر با توجه به حجم فضایی که باید خنک کند، استفاده از کولر و سایبانی با رنگ‌های روشن برای بازتاب نور خورشید و استفاده از دور کند کولر از دیگر راهکار‌های پیشنهادی به مصرف کنندگان است.

  طبق محاسبات انجام شده در صورت رعایت این نکات می‌توان شاهد کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی مصرف آب در کولر‌ها باشیم که تجمیع این میزان صرفه جویی در تعداد بالای از کولر‌های آبی صرفه جویی قابل توجهی را برای منابع آبی کشور به دنبال خواهد داشت.


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :