اجزاء اصلی اسمز معکوس

توضیحات:

 • به نام خدا

  1 – شیر برداشت:

  شیر دسته اهرمی بلندی مانند شیر آب سرد و گرم است اما کمی باریک تر که بر روی گوشه سینک نصب می‌شود تا بتوانید آب تصفیه شده را توسط آن مصرف کنید.

  2 – پیش فیلترها:

  آب اصلی قبل از ورود به سیستم RO از درون 3 عدد فیلتر عبور میکند تا رسوب و کلر، شن و زنگ و جرم آب را بگیرد تا بدین ترتیب قبل از ورود به دستگاه کمی سبک تر شود .

  3 – غشاء اسمز معکوس:

  این غشاء ( لایه ) از تعدادی لایه تشکیل شده است که محل ورودی آب اصلی می‌باشد در این مرحله و قبل از رسیدن آب به مخزن ذخیره ؛ آلاینده های شیمیایی و میکروبی به دام می افتند و پس از آن با گذشت از فیلتر پست کربن وارد مخزن می‌شود .

  4 –  فیلتر پست

  آب بعد از گذشتن از مرحله سوم یا غشاء وارد فیلتر پست کربن شده تا طعم یا بوی باقی مانده در آب را بگیرد، این نوعی از کربن فعال از جنس پوست نارگیل است که مزه بد آب را بهبود می‌دهد.

  5 – سوئیچ های خودکار (SOV)

  : سوئیچ فشاربالا برای زمانیکه آب مخزن فول شده باشد دستور خاموش کردن دستگاه را صادر میکند و سوئیچ فشار پایین زمانیکه سطح آب مخزن کم شده باشد دستور روشن شدن سیستم را میدهد. زمانیکه سیستم RO روشن میشود آن مقدار از آب که بصورت دور ریز یا پسآب تولید شده از طریق سوپاپ یک طرفه وارد دریچه فاضلاب زیر سینک میشود زیرا همیشه هنگام فیلتر کردن آب کمی از آن بعنوان پسآب دفع میشود .

  6 – Flow Restrictor:

  یک سوپاپ کوچک یکطرفه است که زمانیکه جریان پسآب قصد خارج شدن از دستگاه را دارد آن را کنترل میکند و اجازه برگشت پسآب به دستگاه را نمی‌دهد علاوه بر آن، باعث ایجاد تراکم و فشاربالا به غشاءهای اسمز معکوس شده تا مقدار سختی آب بر اساس ppm را کنترل و باعث کاهش حجم پسآب یا دور ریز آب شود.

  7 – مخزن ذخیره سازی آب:

  این مخزن، محلی برای جمع شدن آب تصفیه شده است که ظرفیت آن در دستگاههای تصفیه آب خانگی میتواند از 2 تا 4 گالن باشد و به گونه ای طراحی شده است که فشار داخل آن هنگامیکه از آب پر شده باشد باعث شدت خروج آب از آن در زمانیکه شما قصد باز کردن شیر برداشت آب روی سینک جهت استفاده از آب تصفیه شده را دارید می‌شود. این سیستم تصفیه آب درواقع همان وسیله ای است که شما با کمک آن می‌توانید ناخالصیهای آب را فیلتر و آن را تبدیل به آشامیدنی کنید و به مصرف خانه یا محل کار خود برسانید.


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :