قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی چقدر مهم است؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  با توجه به تنوع دستگاه هاي تصفيه آب خانگی در بازار، ممكن است يكي از معيارهاي اصلي تصميم گيري شما

  براي خريد، قبل از هرچيز ، قيمت باشد. اما بهتر است بدانيد كه برخلاف توصيه برخي از فروشندگان ناآگاه، قيمت ارزان نه تنها معيار مناسبي براي تصميم گيري نيست، بلكه مي تواند دليل بسيار محكمي براي نخريدن باشد!

  بهتر است قبل از تصميم گيري بر مبناي قيمت دستگاه تصفيه آب خانگی، به اين نكته بسيار مهم توجه كنيد كه دستگاه آب شیرین کن خانگی به طور مستقيم با سلامتي و بهداشت خانواده و فرزندان شما در ارتباط است. بسیاری از دستگاه های ارزان، محصول کشور چین هستند و از مواد اولیه غيربهداشتي و نامناسب ساخته مي شوند. پلاستیک استفاده شده در اجزاي آنها ،از نوع نامرغوب و بازیافتی است. بعنوان مثال در تولید فيلترهاي كربني که جهت حذف کلر و گازهای شیمیایی در دستگاه های آب تصفیه کن خانگی استفاده می شوند، به جای استفاده از کربن مناسب ، از زغال سنگ که حاوی فلزات سنگین مي باشد، استفاده شده است. محيط هايي كه براي توليد و مونتاژ دستگاه هاي تصفيه آب چینی استفاده مي شوند، داراي استانداردهاي لازم بهداشتي نيستند. در تولید این محصولات نامرغوب ، از دستگاه های اتوماتیک استفاده نمی شود و تقریبا تمامی فرایند ها با دست انجام می شود. این درحالی است که کارگرانی که اجزای مختلف این دسته از دستگاه های تصفیه آب را مونتاژ می کنند دارای تاییدیه های بهداشتی نیستند و هیچ تضمینی مبنی بر سلامتی و بهداشت آنها وجود ندارد. مجموع این عوامل باعث می شود قیمت تمام شده تولید دستگاه تصفیه آب نامرغوب کاهش پیدا کرده و ارزان تمام شوند.

  به طور كلي قيمت دستگاه تصفيه آب تابع عواملي است كه مهمترين آنها عبارتند از:

  ۱ – تعداد و تنوع فيلترهاي به كار رفته در دستگاه آب تصفیه کن خانگی

  ۲ – كيفيت طراحي دستگاه

  ۳ – كيفيت قطعات و اجزاي دستگاه ( اتصالات، محفظه ها،‌سوئيچها ، پمپ و …)

  ۴ – عوامل موثر در هزينه هاي بالاسري توليد تصفيه آب ( تاييديه ها ، گواهينامه ها، استانداردها،‌ كيفيت فضاي توليد ، دستگاههاي اتوماتيك و بهداشتي و …)

  ۵ – كيفيت گارانتي و خدمات پس از فروش

  آنچه مسلم است،‌ مقايسه قيمت يكي از اصول اوليه خريد موفق و مديريت مالي است. اما جهت خريد محصولاتي مثل آب شیرین کن خانگی كه ارتباط مستقيم با سلامتي خانواده دارند، اين معيار بايد پس از بررسي ساير ملاكهايي كه از اهميت بيشتري برخوردارند، مورد بررسي قرار گيرد.

  آیا حاضر هستید به خاطر صرفه جویی و پس انداز مقدار اندکی پول ، سلامتی خود و خانواده تان را به خطر بیندازید؟


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :