ماسک آب بهترین ماسک برای جوانی

توضیحات:

 • به نام خدا

  عدم دریافت کافی آب منجر به خشکی، عدم طراوت پوست، کسالت و بی‌حوصلگی می‌شود، خاطرنشان کرد: از عوامل بسیار موثر در جوان ماندن پوست مصرف آب به مقدار کافی در روز است. همچنین دفع به موقع مواد زاید از طریق کلیه موجب سرحالی افراد نیز می‌شود.

  حقیقت اینجاست که پوست برای زیبا و سالم بودن غیر از آب و رطوبت کافی به اسیدهای چرب ضروری هم نیاز دارد. مصرف اسیدهای چرب امگا3 و امگا6 می‌تواند تا حد زیادی به کشسانی پوست کمک کند. درضمن پوست نه‌تنها به رطوبت‌رسانی درونی بلکه به مرطوب‌کننده‌ هم نیاز دارد.

  قبل از تشنگی آب بنوشید!

  زمانی که تشنه می‌شویم یعنی بدن دچار کم‌آبی شده است. توصیه می‌شود که به طور مرتب در طول روز آب بنوشید. وقتی دمای هوا متعادل است، نوشیدن 1/5 لیتر آب در روز مساوی با 8 لیوان کفایت می‌کند. این میزان آب در طول روز به دنبال ادرار، تعریق و تنفس از دست می‌رود.

  وقتی هوا گرم است یا ورزش سنگین و شدید انجام می‌دهید مسلما میزان نیاز بدن به آب بیشتر خواهد شد. افراد مبتلا به مشكلات احتباسی آب مثل افرادی که دچار ورم، سنگینی پاها و اضافه وزن هستند، نباید همراه با غذا آب بنوشند اما قبل و بعد از آن آزاد هستند.

  نوشیدن آب بیشتر، دفع سموم بیشتر

  نوشیدن آب باعث ادرار بیشتر و دفع ضایعات از این طریق می‌شود، اما نباید بیش از حد در نوشیدن آب و مایعات زیاده‌روی کرد، زیرا این کار باعث خستگی کلیه‌ها می‌شود و در ضمن بر زیبایی پوست تاثیرگذار نیست. اگر می‌خواهید نوشیدن آب باعث شادابی و درخشش بیشتر پوستتان شود باید صبح‌ها ناشتا آب نصف لیمو را در یک استکان آب ولرم بچکانید و بنوشید. این نوشیدنی باعث درخشش بیشتر پوست در عرض چند روز می‌شود.

  خنک ننوشید!

  معمولا زمستان‌ها، آب یا نوشیدنی گرم و در تابستان نوشیدنی خنک می‌نوشیم، اما متخصصان می‌‌گویند نوشیدن مایعات سرد می‌تواند روی دستگاه گوارش اثر منفی بگذارد و در هضم غذا اختلال ایجاد کند. متخصصان طب سنتی توصیه می‌کنند نوشیدنی‌هایی با دمای معمولی و حتی گرم بنوشید تا هضم غذا بهتر شود. این موضوع به‌صورت غیرمستقیم بر زیبایی پوست هم تاثیرگذار است.

  بهترین نوشیدنی آب است

  هیچ نوشیدنی‌ای بهتر از آب نمی‌تواند نیاز بدن به رطوبت را برطرف کند و اثر مثبت بر زیبایی پوست داشته باشد. در صورتی که به آب لوله‌کشی تصفیه‌ شده دسترسی دارید این آب بهترین مایع برای نوشیدن است و در غیر این صورت می‌توانید از آب معدنی‌های غنی‌شده با منیزیم، کلسیم، سدیم، کلر، زینک و فلوئور استفاده کنید. مواد معدنی برای سلامت پوست ضروری هستند و زمانی جذب بدن می‌شوند که pH آب به pH بدن یعنی (7-8) نزدیک باشد.
  pH بدن به نوع تغذیه ما هم بستگی دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود در طول روز به دفعات آب بنوشید تا مواد معدنی مورد نیاز بدن در شرایط مساعد جذب شود.


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :