افزایش شدت مرگبار بودن کووید ۱۹در فصول سرد

توضیحات:

 • به نام خدا

  تحقیقات جدید نشان می‌دهد ویروس کرونا در ماه‌های سرد شدت عمل بیشتری نسبت به ماه‌های گرم سال دارد.

  در این تحقیقات همچنین ۳۷ هزار انگلیسی مورد مطالعه قرار گرفتند. این مطالعات نشان داد از ماه مارس (اسفند) تا ماه مِی (اردبیهشت) که هوا در انگلیس گرم‌تر شده از شدت عمل ویروس کرونا کاسته شده است. اگر چه ویروس می‌تواند در هوای گرم به راحتی منتقل شود، اما شدت و میزان کشندگی آن در کشور‌های اروپایی به دلیل گرم شدن هوا کاهش یافته است.

  دکتر سایمون کلارک، استاد دانشگاه ردینگ گفت: این تحقیقات نشان دهنده ارتباط میان درجه حرارت و شدت اثر کووید ۱۹ است. با این وجود، این تحقیقات نمی‌تواند دلیل این اتفاق رو توضیح دهد. احتمال دارد این امر به این دلیل باشد که هوای سرد فرآیند پاک کردن مجاری تنفسی و بینی از ویروس‌ها به وسیله مخاط را کُند می‌کند.

  دانشمندان اعلام کردند همچنان به تحقیقات خود در این زمینه ادامه خواهند داد. با این وجود، محققان بیشترین زمان را برای یافتن واکسن ویروس کرونا اختصاص داده اند.

  هم اکنون ۲۳ واکسن از سوی غول‌های بزرگ داروسازی و دولت‌ها در حال توسعه بوده و به مرحله آزمایش انسانی رسیده است. با این وجود، برآورد‌ها بر آن است که نسخه اولیه واکسن کووید ۱۹ تا اوایل سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه نخواهد شد. از همین رو، سازمان جهانی بهداشت از مردم خواسته است فاصله اجتماعی را رعایت کرده و در اماکن عمومی از ماسک استفاده کنند.


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :