شگفتی‌های آب‌درمانی

توضیحات:

 • به نام خدا

  جامعه بشری از دیرباز همواره اهمیت آب را در ایجاد یک زندگی سالم می شناخته است. هندی های باستان آب را به عنوان یکی از پنج عنصر مهم طبیعت که بدن انسان را تشکیل می دهند، در نظر داشتند ( ۴) . 
  آیورودا که یک سیستم طبی در هندوستان است ( ۵) ، آب را به عنوان یک عامل بسیار ضروری در حفظ سلامتی انسان دانسته، بر مقدار آب مصرفی و روش مصرف آن تاکید کرده و شرایطی را برای نوشیدن آب در نظر گرفته است. پژوهش های اخیر بیانات این طب در چندین هزار سال پیش را تایید کرده و دلیل آن ها را نیز روشن ساخته اند. 
  انسان پیشرفته متاسفانه اطلاعات اندکی در مورد اهمیت این مطالب داشته و بر این باور است که هر مایعی را که مصرف کند، جایگزینی برای آب است. مصرف نوشیدنی های گازدار، امروزه بسیار مرسوم شده اند. بسیاری از افراد بر این گمان اند که مصرف نوشابه های گازدار جایگزینی مناسب برای آب خالص است. 
  در حالی که بسیاری از افراد در مورد نوع غذای مصرفی، ویتامین ها، موادمعدنی و ارزش انرژی زایی آن ها بسیار حساسیت به خرج داده و دقت نظر دارند، به ندرت آب را به عنوان یک عامل حفظ سلامتی خود در نظر می گیرند. ولی باید این را باور داشت که مصرف مناسب آب در مقدار و کیفیت صحیح بسیار مهمتر از کیفیت مواد غذایی مصرفی می باشد. 
  مطالعات گسترده ای در مورد نقش آب در حفظ سلامتی انسان در کشورهای ژاپن و آلمان ظرف بیست سال گذشته انجام شده اند. از آن جایی که هفتاد درصد از وزن بدن انسان و نود درصد از وزن مغز او را آب تشکیل می دهد، می توان به راحتی به نقش حیاتی آب در حفظ سلامتی و شادابی انسان پی برد. 
  کتابی که پیش رو دارید، بر اساس پژوهش های انجام شده توسط بسیاری از دانشمندان کشورهای گوناگون نگاشته شده است. امیدوارم مطالعه مطالب این کتاب بتواند نگرش شما را در مورد آب تغییر داده و یا آن را اصلاح کند تا از این پس آب را به عنوان بهترین نوشیدنی سالم مصرف نمایید. 

  امروزه علم با توجه به پیشرفت هایش و با پدیدار شدن مصداق این عبارت که « بدانجا رسید دانشم که بدانم، نادانم » ، کمبودهای زیادی را خصوصا در زمینه دانش های مرتبط با انسان ـ چه روح و چه جسم ـ احساس می کند و این احساس بر هیچ فرد اندیشمند و آگاهی پوشیده نیست. بی شک، تحقیق، پژوهش، مطالعه و تفکر در احوال جهان و بشر، اموری لازم و ضروری هستند ولی این کارها بدون جهت گیری و تعیین هدف ممکن است خسته کننده و گمراه کننده باشند. آن چه انسان امروز بیش از هر چیز در مورد آن احساس نگرانی می کند، دو مقوله سلامتی و بیماری است که علم پزشکی با تمامی پیشرفت هایی که در زمینه تشخیص و درمان بیماری ها ـ البته بر اساس اصل جزءنگر ـ داشته است، نتوانسته این نگرانی ها را برطرف کند. پس ریشه این ناراحتی ها در چیست؟ این پرسشی است که بسیاری از پژوهشگران دنیا به دنبال پاسخ آن هستند و تنها راه حل را در طبیعت و محیط اطراف انسان یافته اند؛ یعنی آن چه اساس و پایه روش ها و مکتب های درمانی پیشینیان بوده است و امروزه نیز با طراحی جدید زیر عنوان طب مکمل و جایگزین ( Complementary and Alternative Medicine ) بر پهنه جهان سایه افکنده است. انسان از لحظه تولد تا هنگام مرگ با طبیعت در ارتباط است و طبیعت با انسان؛ این دو بر همدیگر تاثیر می گذارند و جدا کردنشان غیرممکن است. پس باید در انتخاب راه و روش سلامتی و طراحی برنامه ای سازمان دهی شده برای سلامت جسم و جان، طبیعت را به عنوان یک اصل و اساس مد نظر قرار داد. 
  آب یکی از مهمترین عناصر طبیعت است و مهم ترین ماده ایست که انسان مصرف می کند. در مورد اهمیت آن همگان آگاهند و بیان کردنش در اینجا خالی از حوصله است. درمان با آب یک روش قدیمی است که در بسیاری از تمدن ها و مکاتب طبی مورد استفاده قرار می گرفته است. این روش ارزان، راحت، در دسترس و بی خطر بوده و آموزش نحوه استفاده از آن آسان می باشد. اما انسان امروزی با توجه به تکنولوژی پیشرفته و ناملایمت های همراه آن، در تهیه آب مناسب برای بدن دچار مشکل شده است. ، 


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :