یک پیشنهاد جالب برای صرفه‌جویی ۵۰درصدی مصرف آب

توضیحات:

 • به نام خدا

  فلاش تانک‌های معمولی در هر بار استفاده 13 لیتر آب مصرف می‌کنند و این مقدار معادل حدود 9 بطری نوشابه 1.5 لیتری است.

  در صورتی‌که فلاش‌تانک‌های کم‌مصرف این مقدار را به شش لیتر (چهار بطری نوشابه 1.5 لیتری و بیش از نیمی از مصرف فلاش‌تانک‌های معمولی) کاهش می‌دهند.
  اگر به‌طور متوسط از یک فلاش‌تانک معمولی پنج بار در روز استفاده شود، حدود 65 تا 100 لیتر آب تصفیه شده و قابل آشامیدن را مصرف و به‌طور مستقیم به فاضلاب تبدیل کرده‌ایم.
  اما می‌توان حجم فلاش‌تانک‌ها را با قرار دادن یک جسم حجیم مانند بطری پرشده از آب، کیسه کاهنده حجم فلاش‌تانک و حتی قطعه‌ای آجر پیچیده شده در لفاف پلاستیکی در آنها کاهش داد و از هدررفت آب جلوگیری کرد.
  این اجسام را باید به‌گونه‌ای در داخل فلاش‌تانک قرار داد تا اختلالی در سازوکار آن ایجاد نکند.
  فلاش تانک‌های دومرحله (کم مصرف) حدود سه تا شش لیتر آب در هر بار استفاده مصرف می‌کنند. این فلاش تانک‌ها حجم آب کمتری را با فشار در هر بار تخلیه آزاد می‌کنند.
  در نوع دیگری از فلاش‌تانک‌ها موسوم به "فلاش‌تانک‌های تحت فشار"، آب ورودی به آنها به محبوس شدن هوای داخلی فلاش‌تانک منجر می‌شود و پر شدن آن تا یکسان شدن فشار هوا و آب ورودی ادامه خواهد داشت. در هنگام تخلیه هوای متراکم شده، آب را با فشار به سمت خروجی هدایت می‌کند.
  اگر فلاش‌تانک دارای نشتی باشد، با افزودن مواد رنگی به آب داخل فلاش‌تانک می‌توان نشتی آن را شناسایی کرد. فلاش تانک‌هایی که نشتی دارند، آب را به داخل کاسه توالت هدر می‌دهند. مواد رنگی اضافه شده با آب، ظرف مدت 30 دقیقه از محل نشت پدیدار می‌شود.


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :