شیر میکس چیست و سختی آب را چگونه میتوان تنظیم کرد

توضیحات:

 • به نام خدا

  برای تنظیم کردن شیر میکس ابتدا باید شیر برداشت آب روی سینک باز کنید تا دستگاه روشن شود سپس شیر روی مخزن ذخیره آب را ببندید تا آب تصفیه شده وارد مخزن نشود . در این هنگام مشاهده خواهید کرد که حجم آبی که از شیر روی سینک خارج می شود بسیار کم و باریک است که می‌بایست کمی از این آب را درون لیوان بریزد و با کمک دستگاه tds متر نسبت به تنظیم کردن آن اقدام کنید .

  برای تنظیم سختی آب توسط شیرمیکس مراحل زیر را انجام دهید :

  شیر برداشت آب روی سینک که آب تصفیه شده را از آن بر می‌دارید را باز کنید
  خروجی مخزن یا همان شیر مخزن تصفیه را ببندید تا آب بجای آنکه وارد مخزن شود مستقیما از شیر خارج شود تا شما بتوانید سختی آب را تنظیم کنید
  آب خارج شده بسیار کم حجم و بصورت باریکه ای از شیر خارج می شود که جای هیچ نگرانی نیست
  شیر میکس در 3 مدل پلاستیکی و فلزی : 

  اگر شیر میکس تصفیه آب شما خراب شده و قصد دارید آنرا تعویض کنید فرقی نمیکند که قبلا پلاستیکی بوده یا فلزی ، تمام شیر میکس ها به یک روش کار می‌کنند فقط توجه کنید هنگام نصب آن به جهت فلشی که روی بدنه آن وجود دارد دقت کنید .

  در این مرحله به کمک دستگاه اندازه گیری کیفیت آب یا ” تی.دی.اس متر اصطلاحا tds ” می‌توانید مقدار سختی که با واحد ppm اندازه گیری می شود را تنظیم کنید . برای اینکه بتوانید مقیاس سختی آب دستگاه را بسنجید ابتدا از آب شهری نمونه گیری کنید : یک مثال ساده میزنیم دستگاه سختی سنج کیفیت آب شهری شما را 450 ppm نشان می‌دهد حال شما قصد دارید این عدد را به 85 تغییر دهید چه باید کرد ؟

  همانطور که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم تمامی مراحل 1 تا 3 را انجام دهید، مقداری آب داخل لیوان بریزید و دستگاه tds متر را روشن کنید و داخل لیوان رها کنید مطابق شکل زیر بر روی نشانگر عدد مورد نظر را خواهید دید :

  چگونه دستگاه تصفیه آب را تنظیم کنیم 
  در این مرحله به سراغ شیرمیکس میرویم همانطور که قبلا گفتیم این قطعه خیلی مهم در قسمت بالای دستگاه تصفیه وجود دارد که شما می‌بایست برای تنظیم کردن به جهت فلش توجه کنید، بستن آن به سمت فلش مقدار سختی آب را کم میکند و باز کردن خلاف فلش زیاد . ابتدا شیر میکس را کمی باز کنید و پس از چند ثانیه آب خارج شده را تست کنید و اگر مقدار عدد مورد نظر شما بدست نیامد همین کار را تکرار کنید . بهتر است همیشه عدد سختی آب را کمی بالاتر از آن چیزی که می‌خواهید تنظیم کنید بعنوان مثال : اگر قصد دارید عدد سختی آب را بر روی 100 تنظیم کنید باید آنرا بر روی 150 قرار دهید و اگر می‌خواهید بر روی 85 باشد باید آنرا بر روی 130 تنظیم کنید این بخاطر این است که پس از چند ساعت کارکرد مداوم دستگاه سختی آب کمی کاهش پیدا میکند . برای اینکه مطمئن شوید می‌توانید روز بعد از آب تست و نمونه گیری کنید . بهتر است یکبار آب ذخیره شده در منبع دستگاه را خالی کنید تا آب تازه جایگزین شود .


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :