جنس‌های دوزینگ پمپ

توضیحات:

 • به نام خدا

  جنس‌های دوزینگ پمپ
  قسمتی از دوزینگ پمپ که با ماده شیمیایی در تماس است را به اصطلاح تر یا Wet می‌نامیم.

  قسمت تر پمپ معمولاً با مواد ضد خوردگی ساخته می‌شود. جنس‌های رایج هد پمپ به شرح زیر است:

  پلی پروپیلن PolyPropylene

  جنس‌های دوزینگ پمپ
  پی وی سی PVC
  پی وی دی اف PVDF
  فولاد ضدزنگ Stainless Steel
  راهنمای انتخاب دوزینگ پمپ مناسب
  امروزه دوزینگ پمپ ها که تحت عنوان مترینگ پمپ و یا پمپ های تزریق شناخته میشوند، تجهیزاتی هستند که میتوانند، در صنایع مختلف برای افزودن مواد شیمیایی به محلول ها مورد استفاده قرار گیرند. با توجه به تتوع این پمپ ها و تغییراتی که دائما در آنها شکل میگیرد، انتخاب دوزینگ پمپ مناسب میتواند فرایندی چالش برانگیز باشد.

   دبی
  دبی یا میزان آبدهی مهمترین عاملی است که باید در انتخاب دوزینگ پمپ در نظر گرفته شود. اگر از دبی مورد نظرتان اطلاع داشته باشید، گام مهمی را در جهت انتخاب پمپ دلخواهتان برداشته اید. دبی با واحد گالون در دقیقه و یا لیتر بر دقیقه اندازه گیری میشود. اما مهم است بدانید که در بازار از اصطلاح دبی استفاده نمیشود بلکه به جای آن از اصطلاح قطر پمپ استفاده میکنند. زیرا هرچقدر میزان آب دهی پمپ بیشتر باشد، اندازه آن نیز بزرگتر میشود. برای این که بدانید کدام پمپ دبی مورد نظرتان را تامین میکند، باید پمپی را انتخاب کنید که بیشترین دبی مورد نظر شما از 90 درصد ظرفیت آن پمپ بیشتر نباشد.

  محیط عملیاتی
  شاید از نظر شما محیط عملیاتی ارتباط دقیقی با انتخاب پمپ مناسب شما نداشته باشد. اما بسیار مهم است که بدانید آیا دوزینگ پمپ شما در محیطی گرم و زیر نور آفتاب کار خواهد کرد و یا در دمایی بسیار پایین؟ زیرا اگر به عنوان مثال قرار باشد، پمپ شما در زیر نور آفتاب کار کند باید پمپی را انتخاب کنید که تحمل دمای عملیاتی بالا را داشته باشد. چنین دمای حداکثری معمولا در کاتالوگ دوزینگ پمپ ها ذکر میشود.

  ترکیب سیال
  با در نظر گرفتن این عامل میتوانید از خوردگی و یا فرسایش دوزینگ پمپ در دراز مدت جلوگیری کنید. ترکیب سیال هم چنین در انتخاب سایز و نوع دوزینگ پمپ نیز تاثیر گذار است. بنابراین قبل از انتخاب دوزینگ پمپ مناسب باید بدانید که ترکیب سیال شما دقیقا چیست؟ از چه موادی تشکیل شده است؟ آیا یک سوسپانسیون غلیظ است با محلولی رقیق؟ برای مثال اگر محلول شما حاوی ذرات جامد باشد، باید دوزینگ پمپی را انتخاب کنید که دیافراگم مخصوصی را داشته باشد.

  جنس اجزای پمپ
  بسیاری از کارخانه ها به طور متداوم از مواد خورنده و یا ساینده ای استفاده میکنند که نیاز به اجزای پمپ مقاوم دارند. بنابراین بسیار حیاتی است که بدانید که ماده شیمایی ای که استفاده میکنید اجزای پمپ شما را در معرض چه واکنش های شیمیایی ای قرار میدهد. این اطلاعات سبب میشود که دوزینگ پمپی را انتخاب نمایید که ظرفیت قرار گرفتن در معرض مواد شیمایی را داشته باشد. به همین منظور دوزینگ پمپ ها از مواد مختلفی تشکیل شده اند که بتوانند نیاز های مختلف مشتریان را برطرف نماید. به عنوان مثال، بسیار خطرناک است که دوزینگ پمپی را انتخاب نمایید که جنس هد آن از پلاستیک بوده و قرار باشد یک حلال را تزریق نماید. زیرا حلال پلاستیک را میخورد و بسیار بهتر است که از استیل ضد زنگ استفاده کنید.


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :