یون منفی درمانی چیست؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  یکی از روش هایی که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است، یون منفی درمانی است. این روش درمانی تا به حال به بهبود بسیاری از بیماری ها درست کمک کرده است. در این روش از ذرات بار منفی هوا برای پیشگیری و درمان بیماری استفاده می کنند.

  در گذشته چند دانشمند پیش گویی کرده بودند که در محیط زندگی، همواره نیروهایی برقی هستند که آثار مفید یا مضر بر ما می گذارند. مولکول های هوا به طور طبیعی و دائمی در حال یونیز شدن هستند. تحت برخی شرایط جوّی شمار کل یون های هوا و نیز میزان نسبت ذرات شارژ برقی مثبت به ذرات شارژ برقی منفی تغییر می یابند. بیش تر مولکول های هوا نه بار منفی و نه بار مثبت دارند بلکه بی شارژ برقی هستند.     

  در هوای پاک مناطق طبیعی یون های منفی به طور طبیعی و به اندازه کافی تولید می شوند. این مقدار احتمالاً آن سطحی است که طبیعت برای فعالیت مطلوب بدن انسان مناسب دانسته و تولید کرده است. وقتی یون های مثبت بیش تر از مقدار طبیعی باشد، نتیجه اش پیدایش بی قراری، نگرانی و تشویش، و افسردگی روانی در انسان ها است. چند روش تولید یون های منفی با استفاده از دستگاه های گوناگون یا عوامل طبیعی و مصنوعی گوناگون وجود دارند و همه آن ها اساساً تقلید از روش های طبیعی تولید یون ها هستندمانند پرتو فرابنفش،پرتوهای ضعیف رادیواکتیو یون ساز،آب افشانی،برق با ولتاژ بالا  

  آزمایشگاه بیوفیزیک ناسا تحقیقاتی روی سلول های بدن انسان انجام داده که نشان می دهند بار الکتریسیته سلول های سرطانی بسیار کم تر از مقدار طبیعی است. این یافته می گوید که سلول های سرطانی، به جای آن که طبق معمول سلول های سالم  مستقل باشند، به یکدیگر می چسبند و یک پارچه می شوند. همچنین آثار محدود کننده یون های منفی بر رشد غده های سرطانی در موش ها ثابت شده و این یافته ای مهم در تحقیقات سرطان است که ممکن است در آینده نقشی مهم اجرا کند.

   محققان مغزی گزارش داده اند که در جوّی که یون های منفی نسبتاً زیاد داشته، کارکرد کلی بدن،توان انجام کار،وضعیت عمومی بدن،زمان واکنش ها،هضم و جذب ویتامین ها،حساسیت های نامطلوب،دردها،سوختگیها، و به طور کلی شفاگیری فضانوردان همه بهبود چشم گیر داشته است.

  این روش چگونه عمل می کند؟

  چندی از آثار روش یون های منفی در روی بدن انسان را می توان ثابت کرد. آن آثار عبارت اند از:

  1. کاهش ضربان قلب و فشار خون

  2. افزایش حجم هوای وارد شده به ریه ها در هر تنفس

  3. افزایش ضربان سلول های کوچک پاک کننده که جدار کانال های تنفسی را می پوشانند

  4. تأثیر بر غدد درون ریز (غدد تولید کننده هورمون ها)

  5. تأثیر بر ریتم ها و امواج طبیعی مغز

  6. معکوس کردن آثار یون های شارژ مثبت مانند سروتونین

                  

  تنفس هوای دارای مقدار نسبتاً زیاد از آن یون ها، مقدار سروتونین را در بافت های بدن و حتی سلول های مغزی آن ها کاهش داده است. این یافته مهم است، زیرا سروتونین یکی از عناصر فرستنده یا انتقال پیام درون شبکه عصبی مغزی بدن انسان است و تغییر مقدار آن نتایج گوناگون تولید می کند.

  جوّ یون های منفی اثری برجسته بر ریتم ۲۴ ساعته عملکرد طبیعی بدن افراد گروه گذاشته است. امروزه می دانیم که ماده سروتونین یکی از عوامل کنترل کننده ریتم های گوناگون بدن است. یون های منفی هم چنین فعالیت امواج آلفای مغز را بیش تر می کنند و این فعالیت را در مناطق متفاوت مغز هماهنگ می کنند. فعالیت بیش تر امواج آلفا باعث پیدایش احساسات دلپذیر و احساس آرامش می شوند. در این روش به واسطه یک عنصر فرستنده داد و ستدهای عصبی موجود در مغز انسان عمل می کند و آن نیز به نوبه خود بر هورمون های بدن و نظام عصبی بدن اثر می گذارد .


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :