هزینه تعمیر و نگهداری سیستم اسمز معکوس RO

توضیحات:

 • به نام خدا

  بطور کلی سیستم‌های آب آشامیدنی اسمز معکوس دارای هزینه نگهداری پایینی می‌باشند و کار کردن با آنها بسیار آسان است اما توجه به برخی نکات مانند هر وسیله ای دیگر اهمیت دارد، با خواندن دفترچه راهنمای دستگاه می‌توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

  فیلتر اسمز معکوس یا RO باید بین 2 الی 3 سال جایگزین شود.
  پیش فیلترها ( فیلتر رسوب گیر / کربن ) هر 6 – 12 ماه.
  فیلتر کربن ( پست کربن ) هر 12 ماه.
  فیلتری که برای معدنی کردن است هر 12 ماه.
  اگر دستگاه تصفیه آب شما دارای مراحل بالاتر باشد مانند فیلتر قلیایی هر 24 ماه و فیلتر اینفرارد که برای اکسیژن دهی به آب استفاده می‌کنند 18 ماه و در آخر لامپ اولتراویولت یا (UV) هر 3 سال یکبار نیاز به بازدید و سرویس خواهند داشت .

  هزینه‌های برق: تمام سیستم های اسمز معکوس خانگی به برق کم و 24 ولت نیاز دارند، این برق کم توسط یک مبدل برق شهری 220 ولت به 24 ولت کاهش پیدا میکند.

  نگهداری سالانه: ما توصیه می‌کنیم که سیستم RO خود را هر سال شسته و سرویس کنید تا به این ترتیب هزینه‌های شما کاهش چشمگیری داشته باشد. برای اینکار حتما از دفترچه راهنما استفاده کنید یا از خدمات و نگهداری پس از فروش شرکت خود کمک بخواهید. یک تکنسین متخصص میتواند در این زمینه به شما راهنمایی دهد تا همیشه آب سالم بنوشید.

  سوالات در مورد سیستم اسمز معکوس :
  این سیستم در کجا نصب می شود : سیستم اسمز معکوس یا تصفیه آب خانگی معمولا در زیر سینک ظرفشویی نصب می‌شود اما با مشاوره کارشناس نصب و داشتن شرایط لازم می‌توانید خارج از آن و حتی در بالکن سر پوشیده اقدام به نصب آن کنید. برای این منظور هیچگاه دستگاه خود را در معرض تابش شدید نور خورشید قرار ندهید همچنین سرما باعث یخ زدن و ترکیدن آن می‌شود .

  آیا سیستم اسمز معکوس می‌توانید به یخچال نصب شود : بله، امکان نصب دستگاه اسمز معکوس خانگی با توجه به فاصله سینک تا یخچال امکان پذیر است. برای این کار حتما از سرویسکار کمک و راهنمایی بخواهید، اگر فاصله سینک تا یخچال شما زیاد از حد باشد باعث کم شدن فشار آب ورودی به یخچال شده این ممکن است آسیب جدی به شیربرقی یخچال شما وارد کند و آنرا بسوزاند. برای حل این مشکل می‌توانید در اواسط مسیر از یک مخزن کوچک کمکی تحت فشار استفاده کنید.


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :