شستشوی دستگاه اولترافیلتراسیون

توضیحات:

 • به نام خدا

  شستشوی دستگاه اولترافیلتراسیون، کنترل جریان آب در آن و نیز کنترل مسیرهای هوادهی آن همه با استفاده از سیستم PLC  انجام می گیرد. بعضی دستگاه های اولترافیلتراسیون به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که سیستم در ساعات خاصی از روز به طور خودکار فیلترها را شستشو می دهد.

  مدت زمان کار یک دستگاه اولترافیلتراسیون برای تصفیه آب تنها 45 دقیقه است.
  غشاهای UF می تواند انواع مختلفی داشته باشد، غشاء می تواند از لوله های توخالی نی مانند یا از لوله های توخالی مارپیچی تشکیل شده باشد و یا این که حلزونی، صفحه ای و یا قاب دار باشد.

  غشای UF از لوله های توخالی با قطری نانومتری تشکیل شده است.
  غشای UF از لوله های توخالی تشکیل شده

  مزایای استفاده از اولترافیلتراسیون در تصفیه آب
  نصب و راه اندازی سیستم اولترافیلتراسیون آسان است و هزینه زیادی هم ندارد؛ تعمیر و نگهداری دستگاه آسان است و بازدهی تصفیه بیش از 98% است. فشار آب ورودی به دستگاه اولترافیلتراسیون باید کم باشد، بنابراین برای کارکرد دستگاه تصفیه آب صنعتی اولترافیلتراسیون به انرژی کمی برای پمپاژ آب نیاز است و این روش باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

  آلودگی های میکروبی و حتی ویروسی در اولترافیلتراسیون از آب جدا می شود و حتی لاشه ی آنها هم دیگر در  آب تصفیه شده وجود ندارد. لاشه میکروارگانیسم ها در آب تصفیه شده می تواند باعث بروز آلودگی های ثانویه در آب تصفیه شده شود چون لاشه آنها می تواند به عنوان یک منبع تغذیه خوب برای میکروب ها و موجودات ریز عمل کند.

  مقاومت دستگاه و سیستم اولترافیلتراسیون در برابر اسیدی و بازی بودن آب بالا است و محدوده گسترده ای از pH را می توان تحمل کند.
  دستگاه اولترافیلتراسیون ظرفیت بالایی برای تصفیه آب دارد. چون به ذخیره سازی آب نیاز ندارد و آب فقط باید از فیلترهای آن عبور کند.
  غشاهای اولترافیلتراسیون مقاومت شیمیایی و مکانیکی بالایی دارند.
  دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اولترافیلتراسیون
  دستگاه های تصفیه آب به روش اولترافیلتراسیون برای مصارف خانگی هم ساخته شده اند.

  چون این دستگاه برای کار کردن نیاز به فشار بالایی ندارد به راحتی می توان از آن استفاده نمود. در مناطقی که آب آشامیدنی کیفیت خوبی ندارد و یا آب شرب وجود ندارد می توان از این دستگاه برای تولید آب شرب و حذف آلودگی های میکروبی آن استفاده کرد البته این دستگاه قادر به حذف نیترات و فلزات سنگین نیست و برای مناطقی که سختی آب زیاد است بهتر است از دستگاه های خانگی تصفیه آب به روش اسمز معکوس استفاده نمود.


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :