شیر میكس دستگاه تصفیه آب

توضیحات:

 • به نام خدا

  در برخى از دستگاه های به روش اسمز معكوس یك مسیر جداگانه و موازى مسیر ممبران دستگاه قرار دارد، قرار گیرى آن از مسیر بعد از فیلتر مرحله سوم شروع و تا بعد از فیلتر مرحله پنجم ادامه پیدا میكند.

  شاید براى شما سوال شده باشد كه این كار چه سودى دارد؟ خدمان عملاً سیستم تصفیه كننده و ممبران را دور میزنیم و در واقعیت هم همینطور است. شیر میكس توانایى مخلوط كردن آب تصفیه شده و آب تصفیه نشده( آب لوله كشى) را دارد. اما هدف از این كار چیست؟ و آیا این كار مفید است یا مضر؟ هدف اصلى از قرار گیرى شیر میكس و مخلوط كردن آب تصفیه نشده و تصفیه شده در واقع بالا بردن تى دى اس آب و از بین بردن تلخى یا تنظیم تى دى اس است.

  به دلیل قدرتمند بودن فیلتر ممبران(فیلتر مرحله چهارم تصفیه) براى جداسازى و حذف ذرات از آب، پس از تصفیه شدن آب فاقذ املاح میشود (املاحى مانند نیترات و نیتریت براى انسان مضر است و برخى املاح مانند منیزیم و پتاسیم براى بدن انسان مفید است) لذا برخى فروشندگان یا تكنسین ها پیشنهاد به باز بودن شیر میكنند پس از نصب دستگاه  دارند تا تى دى اس آب در حد ( میزان استاندارد TDS بین ٨٠تا ١٢٠ است) بالا بیایید تا املاح مفید آب از بین نرود، اما توجه داشته باشید كه بالا امدن املاح آب فقط شامل املاح مفید نیست و املاح مضر موجود در آب را هم شامل میشود(نیترات و نیتریت كه هدف حذف این ماده از آب است) و این كار با عث میشود این مواد را به آب برگردانیم.

  تلخى آب تصفیه شده براى چیست؟

  تلخى آب تصفیه شده چیز بدى نیست و در واقع این ذاعقه ماست كه به آب تصفیه شده عادت نداریم و آب خالص را تلخ احساس میكنیم، املاح درون آب به اصطلاح كمى طعم شیرین به آب میدهد و بعد از جداشدن املاح از آب و در ابتداى مصرف از آب تصفیه شده كه فاقد مزه است را تلخ احساس میكنیم كه بعد از مدتى استفاده از آب تصفیه شده ذائقه ما به این آب عادت میكند. اما برخى فروشندگان  به دلیل اینكه مشترى نسبت به مزه آب اعتراض نداشته باشد از ابتدا شیرمیكس دستگاه تصفیه آب را باز میگذارند و این در حالیست كه با ورود آب شهرى به دستگاه و به اصطلاح شیرین شدن آب خروجى عملاً دستگاه دیگر كاربردى ندارد.

  چگونه آب تصفیه شده و املاح مفید را كنار هم داشته باشیم؟

  با استفاده از فیلتر مینرال و فیلتر قلیایى در مرحله شش و هفت دستگاه تصفیه ، هم از آب تصفیه شده استفاده میكنیم و از مواد معدنى مفید استفاده میكنیم بدون آن كه املاح مضر دوباره وارد آب شوند.


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :