سرویس، نگهداری و عیب یابی فلاش تانک

توضیحات:

 • به نام خدا

  فلاش تانک از پرکاربردترین اجزای لوله کشی در ساختمان است. سرویس و عیب یابی فلاش تانک برای کارکرد صحیح و پیشگیری از مشکلات بعدی ضروری است. مکانیزم به کاررفته در فلاش تانک از قطعات متعددی تشکیل شده که قابل تعویض هستند. لوله کش با تعمیر و یا تعویض قطعات فلاش تانک به ماندگاری و عملکرد صحیح آن برای استفاده مکرر کمک می کند.

  فلاش تانک در توالت ساختمان های مسکونی به عنوان مخزن ذخیره آّب در سیستم لوله کشی خانگی و اداری وجود دارد. مخازن قدیمی آب سیفون بر روی دیوار نصب می شد و به راحتی قابل دسترس و سرویس بود. مکانیزم ذخیره آب در توالت های فرنگی به گونه ای است که مخزن در پایین نصب می شود و برای سرویس و عیب یابی فلاش تانک دسترسی ساده ای وجود دارد.

  اساس کار سیفون توالت یا فلاش تانک به این صورت است که آب در مخزن نگهداری شده و به صورت یکباره آزادسازی می شود. فشار آب وارد شده موجب تمیز شدن لوله های فاضلاب درگیر می شود. بسیار دیده شده که در اثر استفاده مکرر از این سیستم، مشکلاتی در آبگیری و یا تخلیه آب به وجود آمده که لوله کش اقدام به تعمیر آن خواهد کرد. برخی از مشکلات رایج در سی مطلب بررسی می کنیم.

  عیب یابی فلاش تانک : بیرون ریختن

  ستم لوله کشی فلاش تانک را در این مداوم آب

  فلاش تانک به منظور صرفه جویی در مصرف آب بهترین مکانیزم را دارد. اتلاف آب با این روش به حداقل می رسد. در صورتی که آب سرریز کرده و به طور دائم از مخزن بیرون بریزد باید هرچه سریع تر اقدام به تعمیر و اصلاح خرابی کرد. در هنگام سرریز آب از مخزن، اولین اقدام بستن شیر ورودی آب است. پس  از بستن کامل آب ورودی، مخزن را تخلیه کنید تا بتوانید آن را بررسی کنید. اغلب موارد جدا شدن سیفون علت ریزش آب به بیرون است. واشر آب بندی را هم بررسی کنید و در صورت لزوم واشر را تعویض کنید.

  تعویض شیر خروجی- Flap Valve

  هنگام تخلیه ، آب به فشار و سرعت به فاضلاب می رود چنانچه سرعت آب تخلیه کاهش پیدا کرد باید مکانیزم تخلیه آب را بررسی کنید. خرابی دستگیره و دکمه تخلیه آب علت اصلی عدم تخلیه آب فلاش تانک می باشد. اگر از صحت کارکرد این قسمت اطمینان دارید بایستی شیر خروج آب سیفون را تعویض نمایید. برای تعمیر و عیب یابی فلاش تانک همیشه آب ورودی را قطع کنید. این کار با قرار دادن بازوی شناور در محل مخصوص امکان پذیر است.

  سرویس شیر شناور

  چنانچه شیر شناور خراب باشد و یا بازوی شناور در محل صحیح قرار نداشته باشد، به طور مداوم آب به داخل مخزن خواهد ریخت و با اتلاف آب زیادی در شبانه روز همراه است. اغلب با تنظیم بازوی شناور مشکل برطرف می شود. در صورت لزوم با تعویض شیر شناور از اتلاف آب جلوگیری کنید. با تعویض شیر شناور، مشکل پر کردن آهسته و یا پر صدای آب نیز حل خواهد شد.

  ساخت یک سیم اتصال جدید برای اهرم

  برای ریزش آب با فشار،اهرم سیفون نباید شناور باشد. چنانچه اهرم شناور است می توانید اتصال اهرم در کف مخزن را بررسی کنید و در صورت قطع شدن مجددا اتصال را برقرار کنید. با استفاده از یک قطعه سیم ضخیم نیز می توانید اتصال قدیمی را ترمیم کنید.

  تعویض واشر پایه سیفون

  ریزش مداوم آب درون تشتک با تعویض واشر در پایه سیفون برطرف خواهد شد. با استفاده از یک آچار بزرگ می توانید مهره ای که لوله سبفون را به قسمت زیرین مخزن متصل کرده باز کنید. با بازکردن کردن این مهره، مقداری آب از مخزن بیرون می ریزد که طبیعی است. با جدا کردن بازوی سیفون، آن را از مخزن جدا کنید و واشرهای قسمت زیر سیفون را با واشرهای سالم و هم اندازه جایگزین کنید. سپس کل مکانیزم را ببندید.


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :