متریال های دوزینگ پمپ

توضیحات:

 • به نام خدا

  دوزینگ پمپ و بیس پلیت در پکیج تزریق مواد شیمیایی
  جدول مقاومت شیمیایی قسمت تر پمپ
  متریال های دوزینگ پمپ MATERIALS:
  قسمتی از دوزینگ پمپ که با ماده شیمیایی در تماس است را به اصطلاح تر یا Wet می نامیم. مهمترین عامل در نگهداری و تعمیرات دوزینگ پمپ، سازگاری همین قسمت و اجزای آن مثل شیر مکش و تزریق و واشرهای آنها با ماده شیمیایی و شرایطی مانند غلظت و دمای سیال است. این قطعه معمولا با مواد ضد خوردگی ساخته می شود. جنس های رایج هد پمپ به شرح زیر است:


  PolyPropylene پلی پروپیلن:

  این ماده مقرون بصرفه است و برای اکثر مواد با خورندگی کم استفاده می شود.


  PVC پی وی سی: 

  این ماده در مقایسه با پلی پروپیلن تقریبا مشابه است اما با توجه به داشتن کلر در ساختار آن، با کلر سازگار است و برای سیال هایی که درصد بالایی کلر دارند مناسب تر اس.
  PVDF پی وی دی اف: این ماده تقریبا با تمام مواد شیمیایی سازگاری خوبی دارد و همچنین تحمل فشار بیشتری نسبت به دو جنس قبل دارد.


  فولاد ضد زنگ:

  این ماده که مقاوم به ضربه است و انتخاب آن باعث جلوگیری از آسیب دیدن هد پمپ در اثر خطاهای انسانی می شود. همچنین با بسیاری از مواد سازگاری دارد.
   

  هستلوی:

  سوپرآلیاژی با پایه نیکل است که سازگاری بالایی با انواع اسیدها و مواد خرورنده دارد. جایی بکار میرود که فشار بالا اجازه ی استفاده از PVDF را نمی دهد و خورندگی SS نسبت به ماده شیمیایی وجود دارد. از عناصر نیکل، کروم و مولیبدن تشکیل شده است. هستلوی نسبت به خوردگی شدیدا مقاوم است. هستلوی به دلیل وجود مولیبدن، دارای مقاومت مکانیکی و حرارتی بالاتری نسبت به سایر سوپرآلیاژهای پایه نیکل است.
  تفلون خالص PTFE: این پلیمر مزایای بسیاری دارد که موجب انتخاب آن میشود از جمله:
  دارای بالاترین مقاومت در برابر مواد شیمیایی در بین همه پلیمرها
  دارای کمترین مقدار شناخته شده اصطکاک سطح
  خواص غیر چسبندگی بسیار عالی
  مقاومت سایشی بالا
  پایداری حرارتی بسیار بالا


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :