قوطی آلومینیومی آب

توضیحات:

 • به نام خدا

  خانم جیمز ۵۳ ساله پس از خرید بطری آب از مغازه ای در بروکلین گفت: چیزی شبیه به این باعث وحشتِ من می‌شود. «همیشه آبمیوه در قوطی می‌بینم، نه آب. عادت کرده ایم آب را در بطری ببینیم!»

  مخالفت غریزی او با قوطی آب میتواند چالشی را در پیش روی یکی از بزرگترین شرکتهای نوشیدنی جهان، یعنی«پپسی» قرار دهد، زیرا این شرکت تلاش میکند تا مصرف کنندگان را ترغیب کند تا محصولی جدید را بپذیرند. هدف از این تلاش، کمک به محیط زیست است.

  پپسی گفت: روز پنجشنبه اوایل سال آینده 2020 ، آب آشامیدنی شرکت با نام تجاری «آکوآفینا» در قوطیهای آلومینیومی در برخی خرده فروشی ها و ارائه دهندگان خدمات مواد غذایی به صورت آزمایشی روانه بازار خواهد شد .

  استیسی تافت Stacy Taffet، معاون شرکت پپسی که بر مارک های آب این شرکت نظارت دارد، اذعان کرد در حالی که قبلا بسیاری از انواع آبهای گازدار در ظروف آلومینیومی ارائه شده بود، نوشیدن آب از قوطی میتواند برای بسیاری از مردم «رفتار جدیدی» باشد.

  وی گفت: «هدف ما این است که در اینجا کمی جلوتر از مصرف کنندگان حرکت کنیم و آنها را در مسیر درست قرار دهیم.»

  نقش مصرف کنندگان در فروش آب
  البته مصرف کنندگان هم در تصمیم‌گیری پپسی نقش مهمی دارند. در سال های اخیر، احساسات عمومی بر علیه مواد پلاستیکی یکبار مصرف نقش بسته است، زیرا که شاید این مواد سرانجام در محل های دفن زباله انباشته شوند و یا در اقیانوس ها شناور بمانند. در سراسر جهان، تنها ۹ درصد از کل پلاستیک ها بازیافت شده است. در مقابل، ۶۷ درصد از آلومینیومی که سالانه توسط مصرف کنندگان خریداری می‌شود، مورد استفاده مجدد قرار میگیرد.

  مشتریان به خوبی با قوطی های نوشابه، آب جو و حتی شراب کنار آمده اند. پپسی همچنین در نظر دارد آب کربناته خود را به نام «باب لی Bubly»، در قوطی عرضه کند و آب تصفیه شده حاوی الکترولیت به نام «لایف واترLifewtr» را در بطری های کاملا بازیافتی تولید کند.

  پیتر گلیک Peter Gleick، نویسنده کتابی در مورد آب بطری میگوید: اما محدودیتی وجود دارد که به چه میزان بسته بندی جدید محصولات پپسی در حمایت از محیط زیست می تواند قابل اجرا باشد. با اینکه تولید آب در قوطی های آلومینیومی و پلاستیک بازیافتی، گامی به جلو برای صنعت است، بهترین راه در حفظ محیط زیست برای مصرف کنندگان این است که از مصرف آب بسته بندی شده به طور کامل خودداری کنند.

  آقای گلیک گفت:« پپسی در تلاش است با روشهای بهتر محصولاتی را ارائه دهد که شاید ما اصلاً نباید از آنها استفاده کنیم.»

  مزایا و معایب قوطی آلومینیومی آب
  بسیاری از جزئیات آزمایش آب قوطی پپسی مبهم است. خانم تافت گفت این شرکت هنوز در حال بررسی است که آب را کجا و به چه قیمتی به فروش خواهد رساند.

  در این میان، مصرف کنندگانی که می‌خواهند مواد سازگار با محیط زیست را جایگزین بطری های پلاستیکی کنند، گزینه های دیگری هم دارند. در سال های اخیر، شرکت «باکسد واترBoxed Water » در میشیگان که آب خود را در ظروف کاغذی که شبیه کارتن های شیر است، بسته بندی میکند، نوعی موفقیت فکری و بینشی را کسب کرده است.

  برند جدید« ِاور اند ِاور Ever & Ever »، آب را در بطری های آلومینیومی درب دار بسته بندی میکند.

  طبق آمار شرکت بازاریابی نوشیدنی(بوریج)، علیرغم افزایش آگاهی عمومی در مورد عواقب زیست محیطی، فروش آب در بطری های پلاستیکی، همچنان در سال های اخیر در ایالات متحده متداول است و در سال ۲۰۱۸ به بیش از ۵ درصد افزایش یافته است؛ این امر باعث شده کاهش سود اصلی شرکت هایی مانند پپسی و کوکاکولا جبران شود.

  دوآن استنفورد، سردبیر اجرایی انتشارات تجاری «بوریج دایجست» میگوید: «واضح است که مصرف کنندگان، استفاده آسان و قیمت مناسب آب بطری را مورد توجه قرار می‌دهند.» آقای استنفورد، حرکت بسته بندی پپسی را آزمایشی با ریسک پایین توصیف کرد که حتی اگر با شکست مواجه شود، موجب خسارت جبران ناپذیری برای شرکت نخواهد شد.

  شک و تردید هایی که ممکن است پپسی با آن روبرو شود، در نمایشگاه محصولات کامل این شرکت در «مرکز خرید آتلانتیک ترمینال» شهر بروکلین مشهود بود.

  هکتور اورانتس Hector Orantes، که در فروشگاه حضور داشت، گفت که او بطور دوره ای بطری های آب چشمه لهستان را در کلاب عمده فروشی BJ به صورت کلی خریداری میکند. آقای اورانتس که مربی بدنسازی باشگاه کوئینز Queens است، میگوید که ایده نوشیدن آب از آلومینیوم برای او عجیب است. وی گفت ترجیح می‌دهد که ظروف آب، شفاف باشد.

  او میگوید: «باید محتوی آب را ببینم و مطمئن شوم چیزی داخل آب نیست.»


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :