آشنایی با مزایا و کاربرد شیر آب چشمی

توضیحات:

 • به نام خدا

  شیر آب چشمی چیست؟
  شیر آب چشمی دارای حسگر هایی بر روی خود می باشد که بدون نیاز به برخورد فیزیکی و تنها با نزدیک شدن دست ها به این سنسور ها و فعال شدن آن ها، جریان آب برقرار می شود و سپس با دور شدن دست ها مجددا جریان آب قطع خواهد شد. این شیر آب با اسامی مختلفی در بازار به فروش می رسد که از این میان می توان به شیر آب مادون قرمز،سنسوری، چشم الکترونیکی، اتوماتیک و چشمی اشاره کرد. شیر های آب چشمی با برق کار می کنند اما در آن ها باتری نیز تعبیه شده است تا در صورت نبود برق، بتوانند همچنان کارایی خود را حفظ نمایند.   قیمت شیر آب چشمی و راهنمای خرید را در این مقاله بخوانید.

  انواع شیر آب چشمی
  شیر های آب اتوماتیک با مکانیزم های متفاوتی کار می کنند.

  1_ شیر آب اتوماتیک لمسی به گونه ای است که پس از لمس کردن بخشی از بدنه ی شیر آب، جریان آب برقرار می شود و برای قطع آن نیز مجددا بخشی از شیر آب را باید با دست لمس نمود.

  2_ برخی از شیرهای آب چشمی را می توان بر روی مدت زمان مشخصی تنظیم نمود. این دسته از شیر آب چشمی دارای دکمه ای می باشند که پس از فشار آن، جریان آب تا مدت زمان تعیین شده برقرار می باشد.

  3_ پرکاربرد ترین نوع شیر آب اتوماتیک از نوع سنسوری یا همان چشمی می باشد.

  انتخاب هر کدام از انواع شیر آب چشمی، متناسب با مکانی است که قرار است در آن جا تعبیه شود و هر کدام در جایگاه مناسب، کارایی خود را خواهند داشت.

  کاربرد و مزایای شیر آب چشمی چیست؟
  1_ شیر های آب عامل مهمی در انتقال میکروب ها و ویروس های ناقل بیماری هستند. شیر آب چشمی به دلیل عدم برخورد دست با سطوح آن، می تواند مانع از انتقال بیماری از فردی به افراد دیگر شود.

  2_ این دسته از شیر های آب در بخش های مهمی از قبیل کلینیک های دندانپزشکی، اتاق عمل، بیمارستان ها، مطب ها به دلیل سهولت در استفاده به کارمی روند.

  3_ شیر آب چشمی در مکان های عمومی از قبیل، هتل ها، رستوران ها، سازمان های مختلف دولتی و ... به دلیل کنترل مصرف آب و صرفه جویی در آن بسیار کارآمد می باشد.

  4_ شیر های آب چشمی به دلیل زیبایی و راحتی و از همه مهم تر صرفه جویی، در منازل برای آشپزخانه ها و یا سرویس بهداشتی خانه به کار می رود و طرفدار بسیاری نیز دارد.

  5_ سیستم تخلیه شیر آب چشمی به گونه ای می باشد که در صورت عدم استفاده از شیر آب به مدت حداقل 3 روز، جریان آب به مدت کوتاهی برقرار می شود تا آب مانده در لوله تخلیه شود و آب تازه جایگزین گردد.

  6_ دارای سیستم هشدار جهت کاهش ولتاژ باتری تعبیه شده در آن

  7_ نصب آسان و راحت

  8_ داشتن فیلتر تصفیه سر راه ورودی جریان آب

  9_ داشتن قابلیت تنظیم دمای آب

  10_ داشتن ضمانتنامه

  شیر آب اتوماتیک

  نصب شیر آب چشمی به چه صورت می باشد؟
  یکی از موارد مهم، توجه به نحوه ی نصب شیر های اتوماتیک می باشد. همان طور که اشاره شد این دسته از شیر های آب برای کار کردن نیاز به برق دارند، به همین دلیل برای نصب آن ها از افراد متخصص کمک بگیرید تا تمامی نکات ایمنی لازم رعایت شود. شیر های اتوماتیک انواع مختلفی دارند که هر کدام طریقه ی نصبشان متفاوت از دیگری می باشد. در نتیجه به شما توصیه می کنیم تا کار نصب شیر آب اتوماتیک را به افراد خبره واگذار نمایید. طراحی شیر آب چشمی به گونه ای می باشد که در صورت بروز مشکل در سیستم آن، ابتدا برق شیرهای اتوماتیک قطع خواهد شد تا ایمنی افراد حفظ شود. در صورت بروز هر گونه مشکل از افراد متخصص کمک بگیرید.  شیر اتوماتیک و مزایای آن در این مقاله نوشته شده است.

  نحوه ی خرید شیر آب چشمی و قیمت آن
  به منظور تهیه این محصول کارآمد، شما می توانید به فروشگاه های شیرآلات مراجعه نمایید و به طور مستقیم خرید کنید. اما یک راه بسیار آسان نیز، مراجعه به سایت های معتبر می باشد. پس از انتخاب طرح و مدل مورد نظر خود، ثبت مشخصات و پرداخت هزینه، می توانید محصول خریداری شده خود را در کوتاه ترین زمان ممکن درب منزل دریافت نمایید. توجه داشته باشید قیمت های شیرهای آب چشمی متناسب با مدل  آن ها و نوع روکش و دیگر فاکتور ها متغیر می باشد که در این صورت می توانید با مراجعه به سایت های معتبر از قیمت های آن ها آگاهی لازم را کسب نمایید.  شیر آب چشمی ، کاهش مصرف و افزایش بهره وری در شرایط امروزی بسیار مفید است.


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :