اهمیت ۲ زمانه بودن فلاش تانک در چیست؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  صرفه جویی در آب برای همه انسان ها امری مسلم و حیاتی به شمار می آید. در کشور ما که در طی سال های اخیر در وضعیت کم آبی قرار دارد این امر از اهمیت بیشتری برخوردار است. یکی از راه های صرفه جویی در آب استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف آب در مصارف شخصی است. یکی از این تجهیزات کاهنده مصرف آب در تجهیزات بهداشتی ساختمان فلاش تانک های دو زمانه است.

  تعریف فلاش تانک دوزمانه
  در ابتدا باید تعریفی دقیق از فلاش تانک ۲ زمانه داشته باشیم. فلاش تانک های جدید (فلاش تانک های  دو حالته و فلاش تانک های دو زمانه) دارای ۲ میزان خروجی آب از مخزن خود هستند. در حالت اول کلا ۲ مخزن جداگانه برای هر حالت تعبیه شده است که امکان خروج ۵۰ درصد از آب در حالت کم مصرف و یا کل آب موجود در حالت عادی را دارد. که به این فلاش تانک ها، فلاش تانک دو حالته گفته می شود. اما فلاش تانک های ۲ زمانه میزان خروجی آب برای هر حالت قابل تنظیم است. یعنی شما می توانید برای هر مرحله میزان آب معینی را برای خروجی تعریف کنید.

  تفاوت ۲ حالته و ۲ زمانه بودن فلاش تانک ها در چیست؟
  همان طور که در بالا اشاره شد فلاش تانک های ۲ حالته امکان تعیین میزان خروجی آب در حالت کم مصرف را ندارند. عملکرد پمپ تخلیه در فلاش تانک های دو حالته به این صورت می باشد که با فشاردادن دکمه کوچک تا زمانی که دست بر روی دکمه باشد خروج آب اتفاق می‌افتد و در هر زمانی که اعمال فشار قطع شود خروج آب نیز قطع می‌شود که در فلاش تانکهای ایمن آب در حالت حداقلی اعمال فشار خروجی آب ۴۰۰ سی سی می باشد و با فشار دادن دکمه بزرگ یا کشیدن دسته کل آب موجود در فلاش تانک تخلیه می گردد.

  اما در فلاش تانک های دو زمانه امکان تعریف میزان خروجی آب برای حالت کم مصرف امکان پذیر است. در واقع در فلاش تانک های دو زمانه این امکان وجود دارد که برای دکمه کوچک بین ۲ تا ۴ لیتر و برای دکمه بزرگ بین ۴ تا ۸ لیتر خروجی آب را تنظیم کرد و این قابلیت باعث کاهش مصرف آب بهتر در این نوع فلاش تانک خواهد شد.


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :