مراحل دستگاه تصفیه آب خانگی

توضیحات:

 • به نام خدا

  1-فیلتر اول که سفید رنگ است و جنس آن از پلی پروپیلن می باشد. این فیلتر که منافذ آن پنج میکرون است ٫ وظیفه حذف شن و ماسه ٫ زنگ لوله و مواد درشت داخل آب را دارد که وارد دستگاه و قطعات نشود .این فیلتر در ابتدا سفید است اما پس از مدتی کارکرد ٫ به رنگ قهوه ای و سیاه در می آید .عمر این فیلتر بستگی به مواد و املاح داخل آب دارد اما همه سازندگان بر این نظرند که این فیلتر شش الی هفت ماه پس از مصرف تعویض شود .

  2-فیلتر کربن اکتیو که رنگ پوسته آن سفید است(رنگ سفید ملاکی برای تشخیص زمان تعویض نیست )به عنوان یک صافی برای مواد شیمیایی و سمی به کار می رود. مواد کربنی این فیلتر از زغال سنگ یا زغال چوب ساخته می شود که طی فرایندی پیچیده به کربن اکتیو با منافذ بسیار ریز تبدیل می شود .نقش این فیلتر به عنوان صافی مواد شیمیایی و سمی بسیار مهم است و تعویض به موقع آن می تواند به طولانی تر شدن عمر فیلتر اصلی دستگاه (ممبران ) کمک کند .این فیلتر نیز باید پس از شش ماه کارکرد تعویض شود تا بتواند مواد سمی را بطور کامل از آب حذف کند .

  3-فیلتر کربن بلاک که به صورت یک استوانه متخلخل است و دور آن با یک طوری پوشانده شده است .این استوانه منافذی با قطر یک میکرون دارد که منافذ آن از فیلتر اول ریزتر است و مواد ریزتری را می تواند از آب حذف کند. زمان تعویض این فیلتر نیز شش ماه است .

  4-فیلتر اصلی یا ممبران که وظیفه تصفیه کامل آب به عهده این فیلتر می باشد این فیلتر با تکنولوژی پیچیده ای که دارد میتواند تا 90 درصد مواد داخل آب را حذف نماید. منافذ این فیلتریکصد هزارم میکرون است که تقریباً تمام موادآب را چه خوب و چه اضافه از آب حذف می کند در ته استوانه ای که این فیلتر قرار می گیرد دو خروجی دارد که یکی برای آب تصفیه شده می باشد و دیگری برای خروج املاح و مواد گرفته شده توسط این فیلتر به فاضلاب می باشد . لازم به ذکر است اگر به دلیلی خروجی فاظلاب کیپ شود آب دیگر تصفیه نمی شود و فیلتر پس از مدت کمی خراب میشود .عمر این فیلتر بین یکسال تا دو سال می باشد که بستگی به شرایط آب و مقدار مصرف دارد .

  5-فیلتر پست کربن که وظیفه گرفتن طعم و بوی بد آب رادارد .هنگامی که آب تصفیه شده از خروجی فیلتر ممبران خارج می شود به مخزن دستگاه می رود .آب ممکن است در مخزن بو بگیرد و یا آب وارد شده به دستگاه بد بو باشد . این بو توسط این فیلتر ازبین میرود . جنس این فیلتر مانند فیلتر دوم از کربن اکتیو است و بایستی حتماً بعد از فیلتر ممبران قرار بگیرد .عمر این فیلتر بر حسب مقدار مصرف 9 هزار لیتر و یا یکسال می باشد .

  6-ممکن است دستگاه شما پنج مرحله (پنج فیلتر ) باشد اما برخی دستگاه ها دارای فیلتر ششم نیز هستند.این فیلتر ممکن است مینرال و یا آلکالاین باشد .این فیلتر ها مقادیری کلسیوم و منیزیم به آب اضافه می کنند. همانطور که گفته شد فیلتر ممبران تمام مواد و املاح آب را می گیرد برای جبران این کمبود این دو فیلتر مواد معدنی به آب اضافه می کنند .عمر این دو فیلتر یکسال است


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :