مدیریت هوشمند آب

توضیحات:

 • به نام خدا

  در سال های اخیر، گزارش اقتصادی جهانی در مورد خطرات جهانی سالانه (در سال ۲۰۱۷) اعلام کرد که خطرات زیست محیطی قبل از خطرات اقتصادی، با بحران های آب در میان سه ریسک جهانی قرار گرفته است.

  انتظار می رود تا سال ۲۰۲۵، ۷۰ درصد جمعیت جهان در شهرها زندگی کنند و تقریبا نیمی از مشکلات کمبود آب رنج می برند. سازمان ملل متحد گزارش می دهد که تا سال ۲۰۲۵ حدود ۱٫۸ میلیارد نفر از مشکلات کمبود آب رنج می برند.

   پس از این چالش ها، اتحادیه اروپا با طرفداران محیط زیست کار میکند  و استانداردهای مناسب و مقررات مربوط به مصرف آب را تهیه می کند و حصول اطمینان از مصرف آب در راه درستی قرار گرفت.

  قبل از اجرای هر گونه قانون، این پارامترهای کلیدی باید مورد توجه قرار گیرند، به عنوان مثال مقررات اقتصادی، کیفیت آب آشامیدنی و مقررات اقتصادی که اطمینان حاصل می کنند که خواسته های مصرف کنندگان در حین حفظ اقدامات محیطی اقتصادی به اجرا درآید. تمام این چالش های اساسی نیازمند فوری برای یک انقلاب تکنولوژیکی جدید بود.

  با سرعت بخشیدن به شهرنشینی، مصرف آب نیز به سرعت در حال افزایش است. استفاده کارآمد از منابع آب در دسترس، باعث بهبود کیفیت منابع آب می شود و برنامه ریزی بهتر منابع بسیار مهم  و حائز اهمیت است.

  IoT کمک می کند تا منابع آب را به صورت موثر کنترل کند، بنابراین سیستم نظارت بر آب هوشمند کارآمد و بهینه سازی شده بسیار مهم است. با استفاده از یک سیستم مدیریت آب آشامیدنی، امکانات آب آشامیدنی بهتری به ویژه در مناطق شهری ارائه شده است. گزارش های مختلفی نشان می دهد که با نشت هایی که در آب اتفاق می افتد، حدود ۲٫۵ میلیارد دلار برای شناسایی و تعمیر نشت ها صرف می شود. و اگر شرکت ها شروع به اجرای IoT در سیستم های مدیریت آب کنند، می توانند بین سالانه ۷/۱ میلیارد و ۱۲٫۵ میلیارد دلار صرفه جویی کنند. هم چنین مردم شروع به استفاده از سیستم های آبرسانی هوشمند در خانه های خود کرده اند.

  مدیریت آب هوشمند چیست؟


  قابلیت های نظارت آب هوشمند به ارائه دهندگان راه حل های آب کمک می کند تا راه حل­های مدیریت آب آشامیدنی را که شامل نظارت دقیق در مورد نشت آب در زمان واقعی، کیفیت آب، مدیریت آب از طریق حسگرها و خیلی چیزهای دیگر می باشد را ارائه دهند. چنین سیستمی کمک می کند برای تهیه ورودی هایی که می دانیم از عوامل بحرانی به حساب می ایند مانند  فشار آب در زمان واقعی، سطح آب، دما، جریان آب و غیره.با این حال بسیاری از شرکت ها با این تکنولوژی های جدید که می توانند تحلیل های پیش گیرانه و عوامل لحظه ای تغییرات را نمایش دهند کنار نیامده اند.

  بیایید مزایای اصلی اجرای IoT  را در صنعت آب ببینیم.

  افزایش کارایی


  با عملیات به موقع، شرکت ها می توانند از داده های به موقع برای تصمیم گیری دقیق استفاده کنند. داده های به موقع در کنترل تهدیداتی که حین اجرای عملیات به وقوع می پیوندند استفاده می شود. داده های واقعی از حسگرها و کاهش دخالت انسان در بهبود شیوه های مدیریت آب کمک می کند.

  درآمد بیشتر
  نظارت به موقع واقعی تمام دستگاه ها به کاهش هزینه های مدیریت کلی کمک می کند و هزینه های نگهداری، صرفه جویی در هزینه انرژی، بهبود فرآیندهای عملیاتی، هزینه های زیربنایی پایین و حداقل مداخله ی انسانی را کاهش می دهد. یکی از مهمترین عوامل مصرف هزینه در صنعت آب، تحرک است، یعنی حرکت آب از یک مکان به مکان دیگر. کاهش هزینه تحرک و همچنین استفاده از آب باعث افزایش درآمد می شود.

  افزایش بهره وری و کارایی


  با کمک IoT، می توانید داده ها و اطلاعات بلادرنگ را برای تصمیم گیری های دقیق و هوشمندانه کسب و کار تعیین کنید. این ویژگی نگهداری پیش بینی شده کمک می کند برای شناسایی شکست هایی که در زمان اجرا پیش بینی می شوند و ریسک را کاهش می دهند در نتیجه، بهره وری و کارایی سیستم را افزایش می دهد.

  حداقل هزینه های تعمیر و نگهداری


  یک مطالعه صنعتی بیان می کند که ۳۰ درصد از فعالیت های نگهداری پیشگیرانه در طول زمان بسیار کوتاه انجام می شود. علاوه بر این، همان مطالعه نشان داد که ۴۵ درصد از این تلاش ها هیچ نتیجه ای نداشته و در نتیجه، منجر به شکست یک دارایی می شود. سیستم های نظارت بر آب هوشمند ویژگی های پیش بینی کننده تعمیر و نگهداری را با استفاده از داده های سنسور و حذف شکست ۷۰ درصد، خرابی ۵۰ درصد و تعمیرات برنامه ریزی شده را ۱۲ درصد (یکی از مطالعات IBM) کاهش می دهند. قرار دادن موقعیت مکانی واقعی تمام دارایی ها و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری کمک می کند برای به حداقل رساندن نشت ها و دیگر رویدادهای مضر آب در صنعت آب.

  بهره وری بهبود یافته و شفاف


  سنسورهای IoT همچنین داده هایی را فراهم می کنند که در ردیابی به موقع دارایی ها کمک می کند و دیدگاه واقعی را در فرایند فراهم می کند. با ردیابی به موقع دارایی ها، می توان آب آشامیدنی، pH، دما، فشار آب و غیره را کنترل کرد. نه تنها این، داده های به موقع در مورد سرقت های در حال وقوع در یک پردازش نقطه به نقطه نیز می گوید( به طور کلی درباره نشت های در حال وقوع توضیحات خوبی می دهد). تجزیه و تحلیل IoT بی نظمی را حذف می کند و یک نمایش بلادرنگ را فراهم می کند به طوری که شما می توانید در مدیریت کسب و کار هوشمندانه عمل نمایید.

  نتیجه
  IoT برای بسیاری از صنایع مزایای زیادی به ارمغان آورده است، بنابراین راه جدیدی برای جمع آوری داده ها، نظارت و حل مسائل وجود دارد. این واقعا یک زمان هیجان انگیز برای IoT است، زیرا این فرصت را برای هر صنعت فراهم می کند، چه در تولید نفت و گاز، حمل و نقل و یا بسیاری صنایع دیگر. در میان بسیاری از چالش های صنعتی، IoT یک راه حل یک مرحله ای است.


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :