پلی گلو

توضیحات:

 •  پلی گلو :

   یک شرکت کوچک ژاپنی پودر ویژه ای ساخته است که باعث می‌شود ظرف چند دقیقه آب تمیز شود و بتواند کیفیت آب در کشورهای در حال توسعه را بهبود بخشد یا حتی میتواند برای تأمین آب اضطراری پس از بلایای طبیعی استفاده شود.

  پلی گلو ( به انگلیسی Poly-Glu ) پودری پلیمری است که به گفته تولید کننده ژاپنی آن ” Nippon Poly-Glu Co, Ltd ”  از دانه های سویای تخمیر شده بدست آمده است . این پودر پلیمری یا ” آمینو اسید گلوتامیک اسید ” (Polyglutamic Acid Amino ) ماده ای است که برای تصفیه آب های گل آلود از آن استفاده می‌شود ، به این صورت که پودر پلی گلو را درون آبِ گل آلودی که در ظرفی سربسته ذخیره شده ریخته و پس از هم زدن یا تکان دادن با چسبیدن به ناخالصی های آب ، باعث ته نشین شدن آنها می‌شود .

   

  تاریخچه پیدایش پلی گلو
  The history of the appearance of the poly-glu
  پلی گلو Polyglu اولین بار در سال 2004 به درخواست دولت تایلند ( پس از زمین لرزه سوماترا که باعث سونامی و سیل گردید ) توسط شرکت ژاپنی Nippon Poly-Glu ساخته شد. محصول بدست آمده با نام ” پلی گلو “، می‌توانست باعث لخته شدن و ته نشینی ناخالصی ها و ذرات معلق در آب شود و به سالم سازی آب برای نوشیدن و مصرف کمک کند . پس از واقعه سونامی سوماترا ، محصول تولیدی شرکت ” نیپون پلی گلو “ به سرعت به کمک 700,000 نفر پناهنده در بیش از 50 اردوگاه در سراسر کشور سومالی نیز رفت و  تاکنون توانسته جان میلیون ها نفر در کره زمین که در اثر بیماری های ناشی از آب آلوده جان خود را از دست می‌دادند کمک کند .

  پلی گلو Poly-Glu در 3 مرحله آب تمیز بدست می آید ، هم زدن سپس ته نشینی
  پلی گلو Poly-Glu  هم زدن سپس ته نشینی

  یک گرم از پودر ” پلی گلو ” می تواند تا 5 لیتر آب آلوده را تصفیه کند، بسته به کدورت (مقدار سطح آلودگی) منبع آب ( رودخانه ، چاه و … )، مقدار آن قابل افزایش است . این محصول همچنین میتواند در آب با سطوح مختلف اسیدی و درجه حرارت مختلف استفاده شود و در آب آشامیدنی نیز میتوان از آن بهره برد، با این حال، پودر پلی گلو نمی‌تواند به طور کامل آب را تمیز کند و نیاز به فیلترهای بیشتر برای حفظ سلامتی آب دارد.

  موارد مصرف پلی گلو
  هنگام رخ دادن بلایای طبیعی مانند زمین لرزه – سیل یا سونامی و یا وقوع جنگ ، آب های آشامیدنی بسرعت آلوده می‌گردند، این آلودگی ها ناشی از ورود آب های دریا که حاوی بسیاری باکتری های مضر هستند به شهرها و روستاها می‌باشد ، همچنین، در هنگام زلزله با لرزش ناگهانی پوسته زیرین زمین آب های زیرسطحی و زیرزمینی و چاه ها گل آلود شده و برای مصرف و نوشیدن خطرناک می‌شوند . از این روی پودر پلی گلو توانسته بسرعت به کمک جان هزاران یا میلیون ها نفر در سراسر دنیا که بر اثر جنگ یا بلایای طبیعی دسترسی به آب آشامیدنی سالم و تمیز ندارند برود .

  آب رودخانه یا آب گل آلود پس از باران های سیل آسا را میتوان با پودر پلی گلو به آسانی به آبی تمیز و سالم تبدیل نمود، البته استفاده از این پودر فقط در موارد اورژانسی پیشنهاد می‌گردد که مردمان آن ناحیه، دسترسی مناسب به آب بهداشتی ندارند .

  در موارد نرمال تر ، یعنی در شهرها نیز میتوان از این ( پودر پلی گلو ) استفاده های بسیاری کرد، اما بهتر است برای اطمینان از سالم بودن آب آن، آنرا از فیلترهای مناسب دیگری مانند فیلترهای زغالی و کربنی ، فیلتر شنی یا مولتی مدیا ( برای صاف کردن و از بین بردن بو یا طعم بد احتمالی آب ) عبور داد .

  پودر ( پلی گلو ) یک راه کار آسان و ابتکاری برای تصفیه آب ارائه می‌دهد
  پودر Poly-glu در حال حاضر با موفقیت در کشورهایی همچون هند، سومالی، بنگلادش و تانزانیا و در مناطقی که کمبود آب سالم وجود دارد استفاده می‌شود و باعث کنترل بیماری های منتقله به انسان می‌گردد. در موگادیشو (پایتخت سومالی) ویرانی جنگ بسیاری از مردم آن ناحیه را آواره کرد و باعث کمبود شدید آب سالم به پناهندگان شد، به همین منظور، به طور گسترده ای در اردوگاههای داخلی (IDP) کشور سومالی و  نیز برای استفاده در اختیار سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM) و آژانس بین‌المللی همکاری بین المللی (JICA) قرار گرفت. بر اساس گفته‌های مردم محلی، این پودر، در جلوگیری از بروز بیماری ها و اسهال در میان کودکان سومالی که از زادگاه خود فرار کرده اند کمک کرده است تا از بیماری های ناشی از قحطی و جنگ داخلی در امان بمانند.

  به گفته شرکت ژاپنی تولید کننده پودر پلی گلو ، شما می‌توانید یک کسب و کار اجتماعی (BOP Business) را با استفاده از تکنولوژی ما در کشور خودتان شروع کنید. مقصد اصلی صادرات ما، بیش از 15 کشور است که در مجموع بالغ بر 10,000 نفر بواسطه تکنولوژی ما مشغول به کار و کسب درآمد هستند . POLY-GLU یک تکنولوژی ژاپنی است که اولین سخنرانی نخست وزیر کشور ژاپن در جلسه سازمان ملل متحد در رابطه با معرفی این محصول بود.

  محصول پلی گلو ، از طریق برنامه های تلویزیونی CNN & TV CM به سراسر جهان مخابره گردید، ما هدف شرکتمان را با ماموریت ” اطمینان از ایمنی و پاکیزگی آب هایی که توسط تمام مردمان جهان مصرف می شود آغاز کرده ایم “ ، از همین روی، تبدیل آب کثیف به آب پاکیزه و سالم از تخصص های شرکت ما بشمار میرود. یکی از مهمترین ویژگی های پودر” پلی گلو Poly-Glu “ استفاده از اسید Polyglutamic استخراج شده از مواد چسبنده غذای سنتی ژاپنی Natto (سویا تخمیر شده) است که ارگانیک بودن آن، تأیید میکند که هیچ اثر بدی بر محیط زیست و سلامت انسان ندارد. علاوه بر این، هر کسی میتواند از ” پودر پلی گلو ” به طور راحت و آسان استفاده کند زیرا روش استفاده از آن بسیار آسان است.

  بکار بردن این محصول نیاز به دانش خاصی ندارد
  استفاده و حتی نگهداری آن بسیار آسان است
  شاید بد نباشید بدانید غذای سنتی ژاپنی که ” ناتو – Natto ” نام دارد  و باعث پیدایش ماده تصفیه کننده آب بنام ” پلی گلو ” شده چیست و چگونه بدست می‌آید ؟
  غذای تخمیر ژاپنی Natto که دشمن بیماری های قلبی است
  غذای تخمیر ژاپنی Natto
  غذای تخمیر ژاپنی Natto که دشمن بیماری های قلبی است

  ناتو ( Natto ) نوعی غذای تخمیری ژاپنی است که دشمن بیماری های قلبی است و قادر است تا از لخته شدن خون و حملات قلبی جلوگیری کند، ( شاید بتوان بگوییم ایده اختراع پودر پلی گلو Poly-Glu همین دانه های سویا بوده ) ، این غذا کاملا ارگانیک است و هیچگونه ماده شیمیایی در آن بکار نرفته و تاثیر منفی و مخربی در سلامت انسان و سلول های حیاتی بدن ندارد . غذای ژاپنی ” ناتو ” را از تخمیر کردن دانه های سویا بوسیله باکتری مفیدی که باسیلوس سوبتیلیس (Bacillus Subtilis ) نام دارد تهیه می‌کنند . ” ناتو Natto “ خوراکی بسیار مقوی بوده که حالتی چسبنده نیز دارد، علاوه بر طعم پنیری خوشمزه آن، دارای مزه ای تند نیز است و برای کسانی که از مزه های تند خوششان می‌آید میتواند غذایی ایده‌آل بشمار رود .

  ناتو ، در ژاپن بعنوان یک غذای سنتی برای رفع بیماری های قلبی و عروقی شناخته می‌شود، دلیل آن هم وجود آنزیم ضد انعقادی بنام ” ناتوکیناز Nattokinases “ می‌باشد . آنزیم ” ناتوکینار “ باعث حل شدن لخته های خونی در رگ ها می‌شود و فشار خون را کاهش داده و باعث بهتر شدن گردش خون در بدن می‌گردد.

  این غذای لذیذ و مفید دارای خواصی همچون :

  ویتامین A
  کلسیم
  ویتامین D
  ویتامین B12
  ویتامین C
  آهن
  ویتامین B6
  منیزیم
  می‌باشد، مقدار کلسترول آن صفر است و سدیم آن برابر با 7 میلی‌گرم است . این خوراکی دارای ارزش غذایی زیادی است و چنانچه بتوان آن را در هفته یک یا دو مرتبه میل کرد باعث شادابی قلب و عروق می‌شود .

  مصرف ناتو برای سلامت دستگاه گوارش
  ناتو (Natto) که همان لوبیای سویا است طی مرحله ای که آن را با باکتری (Bacillus Subtilis ) تخمیر می‌کنند میتواند منبعی مغذی ( حاوی کلسیم، ویتامین k2، آهن و فیبر غذایی مفید) باشد. این خوراکی ژاپنی ریشه پیدایش پودر ” پلی گلو Poly-Glu “ بشمار میرود ، اما مهمترین خواص این غذای مفید در مقدار K2 آن است که برای سلامت قلب و عروق و دستگاه گوارش بدن کاملا پرفایده است، ناتو Natto دارای آنزیمی بنام ” ناتوکیناز Nattokinase ” است که باعث جلوگیری از لخته شدن خون در رگ ها می‌شود .


 • تهیه و تنظیم توسط آبشار آبی
  تماس : 09391156079
  انتشار مطلب در :