0
  • سبد خرید شما خالی است !

مقالات علمی آبشار آبی

کندن کاریز ابتدا با زدن چاه مادر یا چاهی که آب در آن وجود دارد شروع می‌شده معمولاً این چاه در پای کوه‌ها و جویبارها یا محلی که درختان تنومند و انبوه گیاهی داشته کنده می‌شده‌است.

قبل از اینکه با قنات های ایران آشنا شویم بهتر است که بدانیم قنات چیست؟ قنات که نام دیگر آن کاریز است کانال‌های زیرزمینی‌اند که وظیفه رساندن آب مورد نیاز برای کشاورزی و آشامیدن به سطح زمین را برعهده دارند. قنات‌ها را در اعماق زمین حفر و به وسیله آبراه‌های مختلف آب را به سمت سطح زمین هدایت می‌کردند.

در اوایل هزاره‌ی یکم قبل از میلاد، گروه‌ها و قبایل کوچک شروع به مهاجرت به فلات ایران کردند؛ جایی‌که میزان بارش باران در آن، کمتر از محل زندگی سابقشان بود. این قبایل، عادت به کشاورزی داشتند و این‌کار با وجود رودخانه و رودهای زیاد برایشان میسر می‌شد.

یکی از پر کاربردترین مشتقات کلر، پرکلرین است که بیشتر به عنوان عامل گندزدا یا ضد عفونی کننده در صنایع، استخرها و مصارف خانگی کاربرد دارد.

با توجه به فصل گرما و افزایش شدید دمای هوا در این استان در روزهای اخیر و احتمال گرمازدگی نوشیدن میزان بیشتری آب از بروز گرمازدگی جلوگیری می‌کند.

آب فاتر آب جوشیده شده و ولرم است که در صورت استفاده از آن می توانید برای سالم ماندن به بدنتان کمک کنید. این آب موقع افطار بسیار مفید است. خواص آب فاتر را در این مطلب بخوانید

آبخیز واحدی هیدرولوژیک است که به عنوان واحد فیزیکی, بیولوژیکی, سیاسی, اجتماعی و اقتصادی برای طراحی ومدیریت منابع طبیعی (آب, خاک, پوشش گیاهی) پذیرفته شده است. به عبارت دیگر آبخیز منطقه ای توپوگرافی است که توسط یک سیستم رودخانه زهکشی میشود.

محلول مولتی اکسیدان (به انگلیسی Mixed-Oxidant Solution یا Multi-Oxidant Solution) یک نوع محلول گندزدا است که برای گندزدایی، ضدعفونی کردن و از بین بردن میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا در آب و در کاربردهای مختلف از جمله آشامیدنی، صنعتی، تصفیهٔ فاضلاب و پساب، گندزدایی آب استخر و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دوزینگ پمپ و بیس پلیت در پکیج تزریق مواد شیمیایی جدول مقاومت شیمیایی قسمت تر پمپ متریال های دوزینگ پمپ MATERIALS: قسمتی از دوزینگ پمپ که با ماده شیمیایی در تماس است را به اصطلاح تر یا Wet می نامیم.

دوزینگ پمپ یا پمپ اندازه‌گیر یا به عبارتی دیگر مترینگ پمپ، پمپ‌هایی هستند که مقدار مشخص (دوز مشخصی) از یک سیال را پمپاژ (تزریق) می‌کنند.

کنتور هوشمند آب و برق ترکیبی است از یک کنتور دیجیتال برق، یک کنتور حجمی آب و مجموعه مدیریت مصرف. این کنتور با اندازه‌گیری پارامترهای برق مصرفی، مخصوصاً توان اکتیو و راکتیو و با توجه به نوع الکتروپمپ، دبی لحظه‌ای و حجم آب مصرفی را محاسبه و ثبت می‌کند.

کنتور آب وسیله‌ای برای اندازه‌گیری مقدار آبی که از لوله عبور کرده، یا به عبارت دیگر، از ابزارهای سنجش جریان و وسیله‌ای برای به‌دست‌آوردن مقدار آب مصرفی است.

برای دیدن سایر مقالات کلیک نمائید