0
  • سبد خرید شما خالی است !

مقالات علمی آبشار آبی

خداحافظی با نیمکت های دیدنی چهار باغ اصفهان

همه ما شاید چهار باغ را بیشتر از همه با نیمکتهای مدور میانی بخاطر بیاوریم، نه برای ما که در اصفهان هستیم، بلکه همه کسانی که در چهل سال اخیر از این شهر دیدن کرده اند؛ چهار باغ را با همین نیمکتها به خاطر می آورند.

آبی که می نوشیم را اینگونه مقوی کنیم
آب برای کودکان
۱۰ دلیل برای استفاده از فیلترهای تصفیه آب دوش حمام

فیلترهای تصفیه آب دوش حمام ، سیستم هایتصفیه آبکوچکی هستند که به دوش حمام متصل شده و بسیاری از آلاینده های مضر محلول در آب شهری نظیر فلزات سنگینو کلر باقیمانده ، از خشکی و خارش پوست جلوگیری کرده و پوستی شاداب و جوان را برای شما به ارمغان می آورند.

افزایش شدت مرگبار بودن کووید ۱۹در فصول سرد

شدت مرگبار بودن ویروس کرونا در ماه‌های سرد سال احتمالاً شدیدتر از ماه‌های گرم سال باشد. تحلیل‌های محققان نشان می‌دهد در فصول سرد سال شدت مرگبار بودن کووید ۱۹ افزایش خواهد یافت. همچنین هوای خشک داخل خانه احتمالا بر شدت انتشار ویروس تاثیر خواهد داشت.

تقویت سیستم ایمنی کودکان زیر 5 سال برای مقابله با کرونا

مصرف کافی منابع پروتئین، آنتی اکسیدان ها شامل ویتامین های A , C و E، ریزمغذی هایی مانند آهن، روی و سلنیوم در برنامه غذایی کودکان با استفاده از گروه های غذایی و جایگزین های مناسب آن می تواند نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا کودکان به بیماری کووید- 19داشته باشد.

تغذیه در دوران کرونایی
۴ روش آسان برای ضدعفونی کردن ماسک‌

در این روزهایی که موج دوم کرونا شروع شده و دولت ماسک زدن را اجباری کرده پس بهتر است هنگامی که از خانه خارج می‌شوید و به‌خصوص زمانی که در مکان‌های عمومی و شلوغ رفت‌وآمد می‌کنید از ماسک استفاده کنید.

کمک به سالمندان در دوره شیوع کرونا

شیوع کرونا و به دنبال آن خانه‌نشینی برای همه افراد تبعاتی را به همراه خواهد داشت در این میان سالمندان بیش از هر گروه سنی در معرض تهدید قرار دارند؛ چه روحی و چه جسمی.

سیگاری‌ها کرونا نمی‌گیرند؟!

اگرچه بسیاری از رسانه‌ها و حتی افکار عمومی به طور کلی سخن از خطرناک بودن استعمال دخانیات در دوره اپیدمی کرونا دارند، اما تحقیقات اولیه تاکنون هیچ ارتباطی را میان استعمال دخانیات با ابتلا به کروناویروس جدید و یا تشدید این بیماری نیافتند.

نحوه بروز کرونا در کودکان

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با هشدار نسبت به ابتلای کودکان به کرونا به والدین توصیه کرد جز در مواقع ضروری کودکان را از خانه خارج نکنند و تا جای ممکن در اجتماعات حاضر نشوند.

 درمان فرد مبتلا به ویروس کرونا در خانه

ویروس کرونا (COVID-۱۹) ترسناک به نظر می‌رسد و برای عده‌ای از افراد واقعاً هم ترسناک است؛ اما بیشتر افراد به احتمال زیاد دچار موارد خفیف کرونا خواهند شد.

راه‌­های پیشگیری از ویروس کرونا

اگرچه هیچ واکسنی برای پیشگیری از کووید-19 وجود ندارد، شما می­توانید اقداماتی برای کاهش خطر ابتلا انجام دهید.

علائم ویروس کرونا

سازمان بهداشت جهانی فهرست علائم را از نظر شدت، شامل سایر علائم احتمالی نظیر ورم، جوش یا رنگ­ پریدگی انگشتان دست و پا و از دست دادن توانایی حرکت یا تکلم، دسته­ بندی می­ کند.

کرونا ویروس

کروناویروس‌ها خانواده بزرگی از ویروس‌ها و زیر مجموعهٔ کروناویریده هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می‌شود

سه گاز مهم در تصفیه آب
کندن کاریز و چاه‌های آن

کندن کاریز ابتدا با زدن چاه مادر یا چاهی که آب در آن وجود دارد شروع می‌شده معمولاً این چاه در پای کوه‌ها و جویبارها یا محلی که درختان تنومند و انبوه گیاهی داشته کنده می‌شده‌است.

معایب کاریز
 قنات های ایران

قبل از اینکه با قنات های ایران آشنا شویم بهتر است که بدانیم قنات چیست؟ قنات که نام دیگر آن کاریز است کانال‌های زیرزمینی‌اند که وظیفه رساندن آب مورد نیاز برای کشاورزی و آشامیدن به سطح زمین را برعهده دارند. قنات‌ها را در اعماق زمین حفر و به وسیله آبراه‌های مختلف آب را به سمت سطح زمین هدایت می‌کردند.

ویژگی‌های کاریز
اولین لوله های آب زیرزمینی

در اوایل هزاره‌ی یکم قبل از میلاد، گروه‌ها و قبایل کوچک شروع به مهاجرت به فلات ایران کردند؛ جایی‌که میزان بارش باران در آن، کمتر از محل زندگی سابقشان بود. این قبایل، عادت به کشاورزی داشتند و این‌کار با وجود رودخانه و رودهای زیاد برایشان میسر می‌شد.

مهندسی قنات
تاریخچه قنات
قنات در ایران
پرکلرین یا کلر جامد چیست؟

یکی از پر کاربردترین مشتقات کلر، پرکلرین است که بیشتر به عنوان عامل گندزدا یا ضد عفونی کننده در صنایع، استخرها و مصارف خانگی کاربرد دارد.

نوشیدن آب زیاد از گرمازدگی جلوگیری می کند

با توجه به فصل گرما و افزایش شدید دمای هوا در این استان در روزهای اخیر و احتمال گرمازدگی نوشیدن میزان بیشتری آب از بروز گرمازدگی جلوگیری می‌کند.

سیستم غشاء تک سلولی
آب فاتر چیست و چه خواصی دارد

آب فاتر آب جوشیده شده و ولرم است که در صورت استفاده از آن می توانید برای سالم ماندن به بدنتان کمک کنید. این آب موقع افطار بسیار مفید است. خواص آب فاتر را در این مطلب بخوانید

برای دیدن سایر مقالات کلیک نمائید